dzisiaj jest: 21 kwietnia 2019. imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Aktualności
„Bezpieczna Tożsamość. Nieskradzione Życie”- kampania społeczna


 

Ruszyła kampania pn. „Bezpieczna Tożsamość. Nieskradzione Życie”. Na stronie internetowej www.nieskradzione.pl możemy znaleźć szereg porad opracowanych wspólnie przez Policję i Biuro Informacji Kredytowej, dotyczących uchronienia się przed tzw. „kradzieżą tożsamości”.

Bezpieczna Tożsamość. Nieskradzione Życie”- to ogólnopolska akcja edukacyjna zainicjowana przez Biuro Informacji Kredytowej oraz Komendę Główną Policji. Akcja ta jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie związane z kradzieżą tożsamości.

Na stronie www.nieskradzione.pl możemy znaleźć szereg porad opracowanych wspólnie przez Policję i Biuro Informacji Kredytowej, dotyczących uchronienia się przed staniem się ofiarą przestępców zarówno tych internetowych, jak i działających w rzeczywistym świecie.

Pamiętajmy, że pomysłowość złodziei danych osobowych nie zna granic. Mogą oni podszyć się pod nasz bank, firmę szukającą pracowników czy też sklep internetowy.

Niestety nieuważny internauta łatwo da się nabrać i udostępni oszustom wszystkie informacje, o które ci umiejętnie poproszą. Chociażby nie każdy internauta, odwiedzając stronę internetową swojego banku wie, że należy zwracać uwagę na szyfr https, który gwarantuje nam bezpieczne, bo szyfrowane połączenie z przeglądaną witryną.

Pamiętajmy, że nie wszyscy przestępcy są jednak tak wyrafinowani i potrafią stosować np. złośliwe oprogramowanie, czy przekupywać pracowników różnych instytucji, wielu z nich stosuje prostsze metody. Osoby takie mogą po prostu ukraść nasz portfel czy torebkę gdy się zdrzemniemy w pociągu. Na stronie www.nieskradzione.pl znajdziemy ważne informacje, które uchronią nas przed staniem się ofiarą wszelkich kradzieży, takie jak szereg trików, sposobów i podpowiedzi jak się przed nimi ustrzec. Pamiętajmy, że możliwości wykorzystania naszych danych jest równie dużo, co metod kradzieży. Np. przestępca może zaciągnąć na nas kredyt, wynająć mieszkanie, czy też zrobić ogromne zakupy, ale może też nasze też dane po prostu sprzedać.

Więcej przydatnych informacji można znaleźć na stronie www.nieskradzione.pl


st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w ŻyrardowieSTOP-TRZEŹWOŚĆ”- akcja żyrardowskiej drogówki

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych w naszym powiecie i związanymi z nimi wyjazdami, policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzą na naszych drogach wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących, w ramach akcji „Stop-trzeźwość”.

Niejednokrotnie, policjanci nadal spotykają się z prowadzeniem przez kierujących pojazdów w stanie nietrzeźwości, niejednokrotnie taka jazda kończy się tragicznie. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, więc w przypadku zatrzymania osoby, która prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, nie ma mowy o mandacie karnym, wniosek o ukaranie takiej osoby każdorazowo trafia do sądu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje nawet 2 lata kary pozbawienia wolności.


st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

« powrót